Lorem ipsum dolor sit amet

Ruprechtov – Mateřská škola Zahrada Živlů

Přírodní vzdělávací zahrada

Naše školní zahrada získala ve školním roce 2019/20 „novou tvář“.

V rámci projektu „Mateřská škola Zahrada Živlů“ a za dotace Státního fondu životního prostředí ČR byly vybudovány nové přírodní prvky sloužící pro environmentální výchovu a vzdělávání dětí.

K již stávajícím vrbovým prvkům (pořízeným z projektu „Vy rozhodujete, my pomáháme“) jsou tak nově k dispozici např. pískohry, tunel, dendrofon, rozhledna, výuková věž, bylinková spirála, smyslový chodník, vyvýšené záhony k pěstování ovoce a zeleniny aj. Dětmi a pedagogy jsou plně využívány ke hrám a vzdělávání při pobytu venku.

Z jiného projektu jsme navíc pořídili i krmítko a budku s webkamerou k možnosti sledování ptactva dětmi zblízka a přímo ve třídě.

www.sfzp.cz

www.mzp.cz